ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15539430
*
nr 1553 9430
Spegel
126x62 cm
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 juli 2023
kl 19:41:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/7 21:06:38
1
300 kr
30/7 23:29:34
2
350 kr
31/7 17:12:07
1
500 kr
31/7 18:36:14
3
450 kr
31/7 18:36:14
1
500 kr (Budbetjänt)
31/7 19:36:58
4
Vinnande bud
31/7 19:37:08
4
justering av budtak
31/7 19:39:43
4
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1553 9430
Spegel
126x62 cm
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 juli 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/7 21:06:38 | 1 | 300 kr |
30/7 23:29:34 | 2 | 350 kr |
31/7 17:12:07 | 1 | 500 kr |
31/7 18:36:14 | 3 | 450 kr |
31/7 18:36:14 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
31/7 19:36:58 | 4 | Vinnande bud |
31/7 19:37:08 | 4 | justering av budtak |
31/7 19:39:43 | 4 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02